Wolin – wyspa nieograniczonych wyzwań

Wolin – wyspa nieograniczonych wyzwań

Wiele osób jedzie każdego roku na wakacje nad Morze Bałtyckie. Jednak powstaje podstawowe pytanie – dokąd najlepiej jest się udać? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bowiem każdy preferuje coś innego. W tym artykule zostanie przedstawiona niesamowita wyspa wielu możliwości, czyli Wolin. Stanowi południowy brzeg Zatoki Pomorskiej. Innymi słowy – znajduje się w północno-zachodnim krańcu Polski tuż przy granicy z Niemcami.

Na wstępie warto wspomnieć o tym, gdzie można się tam zatrzymać. Otóż tutaj każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – baza noclegowa jest bardzo rozwinięta. Jeśli lubimy być w tłumie turystów, tam, gdzie zawsze coś się dzieje, tam gdzie odbywają się festiwale, to warto wybrać większe miejscowości jak Międzyzdroje. Jeśli chcemy zaś uciec od tłumów lepsze będzie Międzywodzie. Ponadto warto dodać, że jeśli cenimy żeglarstwo wyżej niż pływanie żabką możemy np. wybrać Dziwnów czy Wolin.

A co robić na tej wyspie? Większości z nas urlop nad morzem kojarzy się głównie z kursowaniem jedynie na linii – plaża – kąpiel – noclegi (na meteorze lista) – z ewentualnym zahaczeniem o smażalnię ryb, tudzież stragany po drodze. Otóż nic bardziej mylnego! Cicha przystań ma bardzo wiele do zaoferowania swoim turystom. Przede wszystkim możemy tutaj dowolnie korzystać z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego. A zatem kąpać się w wyznaczonych miejscach, zapisać się na kurs windsurfingu, kitesurfingu, jazdy na nartach wodnych lub też spróbować swoich sił w żeglarstwie. Oprócz tego warto wypłynąć choć na chwilę statkiem na morze – poczuć ten słony wiatr na twarzy i usłyszeć dźwięk, jaki wydaje fala obijająca się o burtę statku.

Co więcej ze Świnoujścia możemy wypłynąć w wiele miejsc na dłuższe rejsy. Szczególnie popularnym kierunkiem jest duńska wyspa Bornholm. Należy także koniecznie nadmienić, że ma ona unikatowy w skali świata klimat i przyrodę. Znajduje się tutaj przecież Woliński Park Narodowy z czterema niezwykłymi punktami widokowymi. Dużą przyjemnością jest zobaczyć słynną zagrodę żubrów. Wybrać się możemy do miejsca, z którego pochodzi słynny widok umieszczany na wielu pocztówkach, czyli do klifu położonego koło Międzyzdrojów. Na koniec należy wspomnieć, że w okolicy znajduje się wiele miejsc idealnych na jednodniowe wycieczki. Są to np. miasto Wolin z grodem słowiańskim, w którym co roku odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów, jezioro Turkusowe, fort wojenny i wiele innych!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>