Urokliwe tereny Zielonej Góry

Urokliwe tereny Zielonej Góry

Zielona Góra to niezwykle urokliwe miasto, w którym znajduje się wiele bardzo interesujących muzeów, przepięknych zabytków, a poza tym otacza ją wspaniała polska przyroda. Oprócz tego, okoliczne miejscowości również są godne uwagi.

Gdzie szczególnie warto się wybrać, będąc w Zielonej Górze?
Przede wszystkim trzeba pojechać do Słubic, gdyż właśnie tam znajduje się drogowe przejście do niemieckiego Frankfurtu. Oprócz niego, istnieje jeszcze przejście na Odrze – rzeczne. Co ciekawe, w Słubicach otworzono Collegium Polonicum, czyli transgraniczną szkołę wyższą. Jest ona objęta patronatem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie. Zadaniem placówki jest m.in. promowanie na Zachodzie wiedzy o naszym pięknym kraju oraz całej Europie Wschodniej.

W Słubicach, co roku organizowane są Międzynarodowe Dni Hanzy Czasów Nowożytnych, a swoje wystawy ma wtedy ponad sto miast. Co ciekawe, od 2003 roku odbywają się one zarówno w Słubicach, jak i Frankfurcie. Sam Frankfurt to również bardzo urokliwe miasto. Przede wszystkim powinno się zobaczyć odrestaurowane zabytki, które kiedyś uległy wojennym zniszczeniom. Są to przede wszystkim budowle późnogotyckie. Na uwagę zasługuje między innymi ratusz oraz ogromny halowy Kościół Mariacki, który słynie z przepięknych witraży. Przedstawiają one różne biblijne wątki. Poza tym, w zachodniej części miasta funkcjonuje zwierzyniec i większość zwierząt tam żyjących ma dużą swobodę. Niektóre z nich można karmić, głaskać itd. To wielka atrakcja dla dzieciaków, ale i starszych.

Na uwagę zasługuje też Ośno Lubuskie, które słynie z przepięknej przyrody: urokliwych jezior, lasów itp. Poza tym, znajduje się tam przepiękny XIII-wieczny kościół św. Jakuba, którego wyposażenie pochodzi przede wszystkim z XVII wieku. Podobno jest to największy taki budynek w całym województwie lubuskim. Miasto otaczają mury obronne, których długość wynosi 1350 m. Są to średniowieczne obwarowania, które wybudowano m. in. z głazów narzutowych. Poza tym, zachowały się dwie baszty i dziesięć czatowni.

Jak widać, w pobliżu Zielonej Góry znajduje się wiele godnych uwagi miejsc. Z pewnością na takich wakacjach nikt nie będzie się nudził. Poza tym działa tu świetna infrastruktura turystyczna, a Zielona Góra oferuje noclegi (szczegóły w portalu Meteora) w bardzo dobrych cenach, każdy powinien się skusić na tę propozycję.


2 thoughts on “Urokliwe tereny Zielonej Góry

  1. Zielona Góra to winnice – przepiękne i urokliwe, jak będziecie mieć możliwość to polecam odwiedzić jedną z lokalnych winnic

  2. Ja właśnie wybieram się na winnicę do Zielonej Góry w wakacje – już szukam noclegu i cieszę się niezmiernie na ten wyjazd :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>