Toruń na liście najbardziej zielonych miast

Toruń na liście najbardziej zielonych miast

Szukając pomysłu na wakacyjny wyjazd, krótki urlop albo weekendowy wypad warto pomyśleć o przyjeździe do Torunia. Jest to bardzo stare miasto położone w województwie kujawsko–pomorskim. Jak mówi legenda, Toruń został założony na wielkim dębie. Może to tylko bajka ale do dzisiaj trwają poszukiwania archeologiczne, które maja odkryć miejsce pierwszej osady. Posiada bardzo niezwykłą zabudowę.

Najciekawsze zabytki mieszczą się na Starym Mieście. Jest to ratusz, uznany za najwspanialszą tego typu budowlę w całej Europie, jest wiele pięknych kamienic, zabytkowe mury i baszty. Każdy kto przyjedzie tutaj znajdzie coś co go zainteresuje. Miasto stwarza dobre warunki do uprawiania aktywnych form wypoczynku. Nie bez powodu Toruń trafił na listę najbardziej zielonych miast w kraju. Jest tutaj wiele parków, ulice obsadzone są drzewami, a przez całe miasto ciągnie się pas zieleni. Jest też i zoo i park z różnymi, niezwykłymi roślinami. Wokół miasta powstało wiele punktów widokowych, z których można zobaczyć cały zielony Toruń. Szczególnie atrakcyjnie wygląda to wiosną kiedy wszystko budzi się do życia i jesienią, kiedy drzewa zmieniają kolory – jest gdzie pospacerować i odpocząć. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek ciekawą propozycją jest rejs statkiem po Wiśle. Można też przejechać się zabytkowym tramwajem, a za miastem pojeździć konno. Wypoczynek w siodle to ostatnio bardzo modna rozrywka.

Każdy chyba wie, że symbolem miasta jest Kopernik i słodkie korzenne pierniki. Te smakołyki są znane nie tylko w kraju ale i na świecie. Powstało nawet Muzeum Piernika. W Toruniu odbywa się także święto tego wypieku. Jest to wspaniała okazja aby spróbować tych przysmaków, a może poznać sekret ich produkcji. Można też własnoręcznie wyrobić ciasto na specjalnych warsztatach.

Wśród miast najczęściej odwiedzanych Toruń zajmuje wysokie miejsce. Co roku przyjeżdża tutaj wiele osób. Baza noclegowa jest w stanie zapewnić nocleg ogromnej liczbie gości (meteor-turystyka.pl/noclegi,torun,0.html). Nie jest to małe, ciche miasteczko ale wielka aglomeracja. Mimo to, istnieją tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Każdy znajdzie to co lubi. Dzieci zachwycą się interaktywnymi projekcjami, których w mieście jest naprawdę wiele.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>