Co słychać w Bukowinie Tatrzańskiej?

Co słychać w Bukowinie Tatrzańskiej?

Bukowina Tatrzańska to jeden z najbardziej znanych ośrodków turystycznych, który każdego roku odwiedza kilka tysięcy turystów. Zimą można tu uprawiać sporty na śniegu, korzystając z oferty licznych stoków, natomiast latem ta podhalańska wieś przyciąga miłośników górskich spacerów, kajakarstwa czy regionalnych imprez. Taka różnorodność atrakcji sprawia, że Bukowina Tatrzańska bez względu na pogodę odwiedzana jest przez cały rok. Leżąca u podnóża Tatr, jest doskonale przygotowana na przyjęcie urlopowiczów. Baza noclegowa to mnóstwo ofert (całość – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bukowina-tatrzanska,0.html) zarówno prywatnych właścicieli, jak również obiektów hotelowych i pensjonatów, które dodatkowo posiadają dobrze przygotowane zaplecze gastronomiczne.

Na miłośników sportów zimowych czekają tu wyciągi, które można wybierać w zależności od upodobań. Do najczęściej obleganych należą wyciągi krzesełkowe i talerzykowe. Trasy narciarskie są natomiast naśnieżane, co w przypadku braku pogody pozwala turystom na zimowe szaleństwa. Dużym powodzeniem cieszą się imprezy kulturalne, na przykład Góralski Karnawał, czy Sabałowe Bajania. Można też wziąć udział w festynach odbywających się w pobliżu Bukowiny w Białce Tatrzańskiej, gdzie turystom szczególnie podobają się wybory Harnasia Roku, wybory cepra i ceperki, czy konkurs wędkarstwa muchowego. Przy okazji festynów można posłuchać także koncertów znanych zespołów.

To także dobra okazja do skorzystania z wielu atrakcji w pobliżu tej malowniczej wsi. Warto też wybrać się do Doliny Pięciu Stawów, która zlokalizowana jest między Morskim Okiem a Kozim Wierchem. Na wysokości prawie 1700 m n.p.m., nad Przednim Stawem znajduje się najwyżej położone schronisko, które właśnie ze względu na lokalizację jest malowniczą atrakcją okolicy. Z Bukowiny Tatrzańskiej niedaleko jest również do popularnych miejscowości, takich jak Zakopane, czy znanych szczytów takich jak Rysy, które są przecież najwyższym punktem pięknych Tatr. To miejsce, jakich niewiele jest w naszym kraju, żeby nie powiedzieć na świecie. Z jednej strony można tu nacieszyć się pięknymi widokami, a z drugiej poznać góralską atmosferę, której nie można poczuć w żadnym innym miejscu na ziemi. Jeśli dodać do tego gościnność miejscowych górali, można mieć pewność, że to miejsce wyjątkowe.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>