Browsed by
Archiwa

Weekend w Trójmieście

Weekend w Trójmieście

Marzy Wam się romantyczny weekend we dwoje nad morzem? Może chcielibyście po prostu odpocząć od codziennej gonitwy w pracy w otoczeniu błękitnego morza? Jeśli tak, to świetnie się składa! Weekend w Trójmieście na pewno będzie udany i spełni Wasze oczekiwania.

O CZYM PAMIĘTAĆ? Aby wyjazd był jak najbardziej udany, musicie go jak najlepiej zaplanować. Weźcie więc pod uwagę takie elementy podróży jak: atrakcje, wyżywienie, noclegi czy transport. Omówimy teraz pokrótce każdą tych kwestii, aby pomóc Wam w zorganizowaniu wycieczki.

ATRAKCJE Trójmiasto ma ich bardzo wiele – poczynając od zabytków znajdujących się w Gdańsku, przez znany port w Gdyni po sopockie molo. Mamy więc tutaj bardzo duży wybór i dowolność. Warto też mieć na uwadze, iż w Trójmieście znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy – jeśli więc jesteście miłośnikami dzikiej przyrody, to miejsce należy obowiązkowo odwiedzić.

WYŻYWIENIE W Trójmieście mamy bardzo duży wybór, jeżeli chodzi o punkty gastronomiczne. Poczynając oczywiście od restauracji fast-foodowych, na luksusowych lokalach kończąc. Każdy tutaj na pewno znajdzie coś dla siebie. My polecamy skuszenie się na świeżą rybę prosto od rybaka – taka potrawa nigdzie nie smakuje tak dobrze, jak właśnie nad morzem.

NOCLEGI Trójmiasto jest niezwykle bogate jeżeli chodzi o miejsca noclegowe [informacje: meteor-turystyka.pl]. Jest tutaj bardzo rozwinięta baza, dzięki czemu na pewno nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Warto jednak zatroszczyć się o to wcześniej (zwłaszcza jeśli wybieramy się na weekend w trakcie sezonu wysokiego), abyśmy mogli zarezerwować pokój. Na pewno będziecie zadowoleni!

TRANSPORT Tutaj mamy całkowitą dowolność, ponieważ Trójmiasto jest aglomeracją bardzo dobrze skomunikowaną. Możemy więc wybrać między dojazdem pociągiem, autobusem lub samochodem – każda z tych opcji jest bardzo dobra. W samym mieście poruszanie się również nie będzie stanowiło większego problemu. Jak widać, zorganizowanie weekendu w Trójmieście wcale nie jest takie skomplikowane jakby się mogło wydawać.

Noclegi i atrakcje Sandomierza

Noclegi i atrakcje Sandomierza

Zarówno sam Sandomierz, jak też jego najbliższa okolica mają bardzo wiele do zaoferowania dla każdego, kto poszukuje ciekawych turystycznie miejsc, jak też chwili wytchnienia oraz ciszy i spokoju wypoczynku. Atrakcje turystyczne miasta i regionu zostaną na pewno docenione przez osoby samotnie podróżujące, jak też rodziny z małymi dziećmi lub kilkuosobowe grupy turystyczne. W mieście tym znajduje się wyjątkowo wiele atrakcji oraz zabytków sakralnych, jak i świeckich, które będą w stanie przyciągnąć uwagę każdego turysty odwiedzającego Sandomierz. Do tego wszystkiego oferowana jest doskonale rozwinięta baza noclegowa, w której każdego roku przybywa nowych i bardzo ciekawych oraz miejsc oferujących wygodne noclegi Sandomierza.

Spośród miejsc godnych polecenia w celu zwiedzenia w tym mieście możemy wybrać chociażby te, znajdujące się poniżej. Gotycka Brama Opatowska to bez wątpienia jeden z najbardziej niepowtarzalnych symboli tego miasta. Jedyna, która dotrwała do dziś z wszystkich czterech bram miasta. Z tarasu widokowego znajdującego się na szczycie Bramy Opatowskiej możemy podziwiać przepiękną panoramę miasta i jego najbliższej okolicy.

Podziemna Trasa Turystyczna Sandomierza – najprościej i najkrócej rzecz ujmując, jej główną atrakcją są piwnice i składy miejskie dawnych kupców, które zostały połączone w specyficznego rodzaju trasę, przebiegającą pod ośmioma Kamienicami. Pomieszczenia najgłębiej położone znajdują się blisko 12 metrów pod Rynkiem, długość chodników całej trasy wynosi ok 470 metrów i tyle, ile jest metrów trasy, tyle jest znanych legend na jej temat. Wejście do trasy to Rynek 12, natomiast wyjście znajduje się w Ratuszu miasta.

Ratusz w Sandomierzu to według wielu osób to jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu na terenie całego naszego kraju. Jego urok możemy dostrzec i podziwiać chociażby poprzez oglądanie filmu „Ojciec Mateusz”,  kręconego w tym mieście. W podziemiach Ratusza znajduje się Lapidarium, parter, sala z działem historycznym, na piętrze natomiast znajduje się Sala Ślubów.

Zamek Kazimierzowski, a właściwie to zamek Królewski, który jest nazywany również Zamkiem Kazimierzowskim w związku z tym, że jego fundatorem był Kazimierz Wielki. Obiekt ten powstał na terenie dawnego grodu księcia Henryka Sandomierskiego. Jest to dawna siedziba wielu polskich książąt i królów. Zamek został wzniesiony na skarpie wiślanej. Poza ciekawymi zbiorami obiekt ten ma do zaoferowania również wygodne i na pewno bardzo oryginalne noclegi.