Browsed by
Archiwa

Noclegi i atrakcje Sandomierza

Noclegi i atrakcje Sandomierza

Zarówno sam Sandomierz, jak też jego najbliższa okolica mają bardzo wiele do zaoferowania dla każdego, kto poszukuje ciekawych turystycznie miejsc, jak też chwili wytchnienia oraz ciszy i spokoju wypoczynku. Atrakcje turystyczne miasta i regionu zostaną na pewno docenione przez osoby samotnie podróżujące, jak też rodziny z małymi dziećmi lub kilkuosobowe grupy turystyczne. W mieście tym znajduje się wyjątkowo wiele atrakcji oraz zabytków sakralnych, jak i świeckich, które będą w stanie przyciągnąć uwagę każdego turysty odwiedzającego Sandomierz. Do tego wszystkiego oferowana jest doskonale rozwinięta baza noclegowa, w której każdego roku przybywa nowych i bardzo ciekawych oraz miejsc oferujących wygodne noclegi Sandomierza.

Spośród miejsc godnych polecenia w celu zwiedzenia w tym mieście możemy wybrać chociażby te, znajdujące się poniżej. Gotycka Brama Opatowska to bez wątpienia jeden z najbardziej niepowtarzalnych symboli tego miasta. Jedyna, która dotrwała do dziś z wszystkich czterech bram miasta. Z tarasu widokowego znajdującego się na szczycie Bramy Opatowskiej możemy podziwiać przepiękną panoramę miasta i jego najbliższej okolicy.

Podziemna Trasa Turystyczna Sandomierza – najprościej i najkrócej rzecz ujmując, jej główną atrakcją są piwnice i składy miejskie dawnych kupców, które zostały połączone w specyficznego rodzaju trasę, przebiegającą pod ośmioma Kamienicami. Pomieszczenia najgłębiej położone znajdują się blisko 12 metrów pod Rynkiem, długość chodników całej trasy wynosi ok 470 metrów i tyle, ile jest metrów trasy, tyle jest znanych legend na jej temat. Wejście do trasy to Rynek 12, natomiast wyjście znajduje się w Ratuszu miasta.

Ratusz w Sandomierzu to według wielu osób to jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu na terenie całego naszego kraju. Jego urok możemy dostrzec i podziwiać chociażby poprzez oglądanie filmu „Ojciec Mateusz”,  kręconego w tym mieście. W podziemiach Ratusza znajduje się Lapidarium, parter, sala z działem historycznym, na piętrze natomiast znajduje się Sala Ślubów.

Zamek Kazimierzowski, a właściwie to zamek Królewski, który jest nazywany również Zamkiem Kazimierzowskim w związku z tym, że jego fundatorem był Kazimierz Wielki. Obiekt ten powstał na terenie dawnego grodu księcia Henryka Sandomierskiego. Jest to dawna siedziba wielu polskich książąt i królów. Zamek został wzniesiony na skarpie wiślanej. Poza ciekawymi zbiorami obiekt ten ma do zaoferowania również wygodne i na pewno bardzo oryginalne noclegi.